Советуем почитать
Интересные и полезные статьи

Кулинарные статьи
Кулинарные статьи Читать все статьи
Медицина и Здоровье
Медицина и Здоровье Читать все статьи
 Спот - фитнес
Спот - фитнес Читать все статьи
Диети и правельное питание
Диети и правельное питание Читать все статьи
Спортивное питание
Спортивное питание Читать все статьи
2012-07-17/06:35
Новости интернета
Друзья сайта
твой рецептик

Заготовка и хранение продуктов

Ми знаемо, що до основних способів збереження продуктів відносяться: консервування нагріванням, квашення і соління, маринування (з використанням оцту, наприклад винного, яблучного),
 

Ми знаемо, що до основних способів збереження продуктів відносяться: консервування нагріванням, квашення і соління, маринування (з використанням оцту, наприклад винного, яблучного), консервування цукром, сушка, копчення, в'ялення, мочіння, заморожування, желирование.

Всі ці способи засновані на уповільненні або знищенні життєдіяльності шкідливих мікроорганізмів, висока (80-100С), а також рідка, кисла і солона середовище перешкоджають розвитку шкідливих бактерій. Соління, квашення і мочіння – здавна відомі на Русі способи консервування в домашніх умовах, при яких зберігається до 80-90% вітаміну С.


Соління. В процесі соління з харчових продуктів видаляється велика частина води, сам продукт просочується сольовим розчином, в якому більшість руйнують бактерій нездатні розвиватися. Завдяки цьому ефекту соління часто використовується в різних видах харчових заготовок.

Квашення. Являє собою комбінацію біологічного консервування продукту органічними кислотами і соління. Молочнокислі бактерії утилізують вуглеводи і цукор в продукті, а також виділяють органічні кислоти, які перешкоджають поширенню цвілі і грибків.

Маринування. Для маринування продуктів використовуються органічні кислоти, які придатні для вживання людиною, але згубні для бактерій. Як правило, найчастіше в маринаді використовуються молочна і оцтова кислота.

Заморожування. Заморожувати можна будь-яку зелень, фрукти, ягоди, овочеву суміш. Продукти повинні бути в чистому вигляді їх потрібно ретельно вимити, добре висушити і тільки потім заморожується в харчовому контейнері або пакетах.

Сушіння. Це найпростіший, найдешевший і нетрудомісткий спосіб заготовки. Сушити можна все, що завгодно: ягоди, фрукти, овочі, зелень. Їх цілком або нарізаними шматочками сушать на свіжому повітрі або в теплій духовці. Можна робити це і в мікрохвильовці. Сушити вкрай просто. І місця багато не буде потрібно! Ні для самого процесу висушування: можна це робити хоч в кімнаті або кухні, хоч на балконі; ні для подальшого зберігання: сушені заготовки дуже зменшуються в обсязі в порівнянні з вихідною сировиною.

Консервування цукром. Блокування діяльності бактерій можливо не тільки в умовах достатньої сольовий або кислотної концентрації, але також і при високій концентрації цукру, або інших консервантів, дозволених в харчовій промисловості. Зокрема, нерідко зацукровування використовується при висушуванні просочених солодким розчином продуктів - варення, желе,цукати.

4. Учитель а який з цих способів ми з вами виберемо? А зараз розгадаємо кросворд. (Відповідь).Молодець. А як їх можна приготувати?

Приготування цукатів. Зварені плоди або ягоди разом з сиропом виливають на сито або друшляк. Сироп стікає, а на ситі залишаються напівпрозорі шматочки плодів або цільні ягоди. Щоб сироп стек повністю і плоди краще ввібрали цукор, необхідно залишити їх на ситі протягом 1,5-2 годин. Після цього плоди і ягоди треба розкласти в один шар на ситі і підсушити в духовці при температурі не вище 40С, потім обсипати дрібним цукровим піском (повинна бути покрита вся поверхня плодів) і злегка струсити. На 1 кг плодів потрібно приблизно 170-200 г цукру. Після обсипання плоди вдруге потрібно підсушити в слабо нагрітому духовій шафі. Якщо готують зацукровані диню або кавунові кірки, їх після обсипання сушать на повітрі при кімнатній температурі.

Готові цукати треба укласти в банки — кожен вид окремо або змішати різні плоди і ягоди так, щоб вийшов гарний набір. Для цього підбирають по-різному пофарбовані плоди, наприклад, шматочки груш і яблук зі сливами, вишнями, горобиною.

Щоб при зберіганні цукати не зволожувалися, їх краще закупорити герметично, закочуючи скляні банки бляшаними кришками, або щільно закрити пергаментом або целофаном.

У сухому приміщенні цукати можна зберігати в дерев'яних, картонних або фанерних ящиках, вистелених всередині щільним папером. Зберігати цукати можна і в вакуумних контейнерах, вони дозволяють збільшити термін зберігання продуктів в 3-4 рази. Вакуум, утворений шляхом видалення повітря з контейнера призупиняє розмноження бактерій і окислення продуктів. Вакуумні харчові контейнери для зберігання продуктів застосовуються для збереження свіжості, аромату, кольору і поживних речовин будь-яких продуктів харчування та інших речей, які необхідно вберегти від псування. Зберігання у вакуумних контейнерах не замінює звичайних способів зберігання, а доповнює їх.

Сироп, що залишається після варіння плодів і ягід, а також надлишок цукрового піску після обсипання плодів використовують для варіння варення, джему, повидла або при виготовленні компотів.

Дієтологи звинувачують цукати в надмірній кількості цукру. Так, цукру в них досить багато, але користь все ж є – в цукатах міститься велика кількість необхідної для травлення клітковини, а також вітаміни і мікроелементи.

Тому дієтологи радять замінювати цукерки саме на цукати.

 основы здорового питания и приготовления продуктов

основы здорового питания и приготовления продуктов

Здоровое питание также включает в себя приготовление пищи для сохранения питательных веществ и предотвращения заболеваний, а также уделение внимания вопросам производства пищевых
 симптомы пищевого отравления

симптомы пищевого отравления

 Пищевое отравление часто вызывается бактериями из продуктов, которые были неправильно сохранены,приготовлены, обработаны или приготовлены. Пища, загрязненная бактериями пищевого отравления, может выглядеть, пахнуть и иметь нормальный вкус.
 симптомы пищевого отравления

Способы заготовки продуктов на Руси

 На Русі знали багато способів заготівлі продуктів про запас. Природно, широко використовували холод для збереження швидкопсувних продуктів. У записках Айрмана про Прибалтику і Московію 1666-1670 рр ..
Тимчасова ізоляція будинку змусила нас купити досить багато продуктів про запас. І виникла закономірна проблема - як зберегти запаси на кілька тижнів свіжимикак правильно хранить продукты  
Ми підготували 8 невеликих секретів, які збережуть ваші продукти і витрачені гроші.
 
 
 


Другие интересные рецепты :

Десерт Кис-кис Фаршированные перцы Вкусные Рецепты домашних Тортов бутерброды с икрой блюд из свекнины блюда из риса
выпечка с фото лодочки из огурцов салаты рецепты с фотографиями мясные блюда рецепты фото рецепты вторых блюда оформить бутерброды фото
Просьба при копирование материалов сайта поставить ссылку на источник. Спасибо.Написать письмо ©Smоkota.